Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Naučná stezka

Okolím Jindřichovic za výšinami ideálů a do údolí duše

Naučná stezka je dlouhá asi 12 km, ale jsou zde možnosti zkratek (při nejkratší variantě dojdete od skanzenu do centra obce po čtyřech kilometrech a zpátky k východisku po dalším kilometru a půl). Je vhodná pro pěší, ale i pro horské cyklisty. Provede vás okolím Jindřichovic, údolím Vaší duše a výšinami lidských ideálů.

Spojuje i turisticky nejatraktivnější lokality v Jindřichovicích: Žijící skanzen, větrný mlýn a větrné elektrárny. Kromě nich ale můžete obdivovat největší mravenčí město v Libereckém kraji, meandry Jindřichovického potoka, projdete dveřmi do jiného času, podivíte se nad secesními vilami "Malé Vídně", jak se Jindřichovicím kdysi říkalo, osvěžíte se v rybníce, necháte k sobě promluvit zdi románského kostelíka či památný buk, zavzpomínáte někdejší slávy mezinárodního nádraží, vodního mlýna i dalších míst...

Mapu naučné stezky a Jindřichovic celkově najdete zde.

Fotogalerii leteckých pohledů na Jindřichovice naleznete zde. Fotogalerii historických pohledů a fotek pak zde.

Krajina útulná Centrum obce Památný buk

Prohlídka skanzenu

Skanzen je opět otevřen od úterý do neděle mezi desátou a sedmnáctou hodinou. U vstupu dostanete tištěného průvodce a skanzen si tak projdete ve svém tempu a pouze ve své skupince, v přírodě na zdravém vzduchu. U větších skupin je potřeba se předem ohlásit, bude se vám věnovat (docela) živý průvodce (tedy nejen ten tištěný). Pro skupiny je možné také domluvit pobyt, exkurzi, řemeslný, výtvarný, hudební či ekologický program na míru. Těšíme se na vás.

...