Žijící skanzen

v Jindřichovicích pod Smrkem

Naučná stezka

Okolím Jindřichovic za výšinami ideálů a do údolí duše

Naučná stezka je dlouhá asi 12 km, ale jsou zde možnosti zkratek (při nejkratší variantě dojdete od skanzenu do centra obce po čtyřech kilometrech a zpátky k východisku po dalším kilometru a půl). Je vhodná pro pěší, ale i pro horské cyklisty. Provede vás okolím Jindřichovic, údolím Vaší duše a výšinami lidských ideálů.

Spojuje i turisticky nejatraktivnější lokality v Jindřichovicích: Žijící skanzen, větrný mlýn a větrné elektrárny. Kromě nich ale můžete obdivovat největší mravenčí město v Libereckém kraji, meandry Jindřichovického potoka, projdete dveřmi do jiného času, podivíte se nad secesními vilami "Malé Vídně", jak se Jindřichovicím kdysi říkalo, osvěžíte se v rybníce, necháte k sobě promluvit zdi románského kostelíka či památný buk, zavzpomínáte někdejší slávy mezinárodního nádraží, vodního mlýna i dalších míst...

Mapu naučné stezky a Jindřichovic celkově najdete zde.

Fotogalerii leteckých pohledů na Jindřichovice naleznete zde. Fotogalerii historických pohledů a fotek pak zde.

Krajina útulná Centrum obce Památný buk

Prohlídka skanzenu

Prohlídka skanzenu je možná od úterý do neděle vždy mezi 10. a 17. hodinou. Skupiny dětí i dospělých si mohou domluvit i program na míru (tradiční dovednosti a řemesla nebo hudební či výtvarné dílny). Po domluvě můžeme připravit i občerstvení.

...